Bitcoin SV długoterminowa analiza cenowa: 16 listopada

Dla Bitcoin SV, większy bykowy trend na rynku nie miał żadnego znaczenia. W ciągu ostatniego tygodnia jego wycena spadła z powodu korekt BTC, a krypto-aset nie odzyskał tego samego sentymentu, mimo że Bitcoin odbił się. BSV, w momencie pisania, stanęło przed ogromnym dylematem na wykresach. Podczas gdy reaguje na korekty, w jego długoterminowej analizie nie udało się dobrze zidentyfikować rajdów byczych.

Wykres 1-dniowy Bitcoin SV

Analizując wykresy Bitcoin SV, można zauważyć, że ostatnio złamał wznoszący się klinowy wzorzec, przed dalszym osiągnięciem bliskiej pozycji do swojego długoterminowego wsparcia na 150 dolarów. W ciągu ostatniego miesiąca BSV testowało tylko raz 180 dolarów, po czym wycena kryptokurwaluty spadła bezpośrednio poniżej 170 dolarów.

W chwili obecnej jest całkiem jasne, że byczy sentyment Bitcoina ma mniejszy wpływ na Bitcoin SV, a w krypto-aktywie może pojawić się spadek płynności i wolumenów. W czasie prasy 50-Moving Average nadal napierał na ogólny opór wobec poziomu cen w czasie prasy.

W dłuższej perspektywie Bitcoin Pro miało jeszcze przełamać trend spadkowy (pomarańczowa linia) od połowy sierpnia. Możliwe, że BSV może konsolidować się powyżej trendu spadkowego po 1 tygodniu grudnia, ale odwrócenie tendencji oznaczałoby dalszą deprecjację i ewentualny spadek poniżej poziomu wsparcia na poziomie 150 USD.

Uzasadnienie rynkowe

Wskaźniki rynkowe również nie wykazywały poczucia zaufania. Wskaźnik Względnej Siły lub RSI wskazywał na brak aktywności ze strony kupujących, przy czym sprzedający sprawowali łagodną kontrolę na wykresach.

Ponadto, MACD sugerował kontynuację trendu niedźwiedziego od początku ubiegłego tygodnia, z linią Sygnałową unoszącą się nad linią niebieską.

Wreszcie, Awesome Oscillator był wysoce sugestywny dla zwiększenia niedźwiedziego pędu. W rzeczywistości, w czasie prasy, zbiorowa tendencja przesuwała się również w kierunku ożywienia, a BSV może również odzwierciedlać okres spadku.

Wniosek

Bitcoin SV nie miał byczych perspektyw na najbliższą przyszłość. Jego konsolidacja pomiędzy 165 a 150 dolarów była historią 2. połowy 2020 roku. Do końca 2020 r. może ona zakończyć się jeszcze niższą wyceną.